Plesk panel SSL Sertifikası kurulumu

By | 4 Mart 2016

SSL sertifikası kurmak istediğimiz hosting hizmetine giriş yaptığımızda menüde “SSL Certificates” menüsüne giriş yapıyoruz.

ssl1

Açılan sayfada “Add SSL Certificate” butonuna tıklıyoruz.

ssl2

Certificate name” kısmına SSL sertifikasına verecek olduğunuz adı yazıyorsunuz biz firma olarak Örn: SSL_2015 gibiad koyuyoruz.

Domain name” kısmında ise SSL Sertifikaıs kuracak olduğunuz hosting hizmetinize ait alan adınızı domain.com şeklinde değil www.domain.com şeklinde yazmalısınız.

Email” genellikle admin@alanadiniz.com olarak belirlenir. SSL sertifikanızı oluşturmadan önce mutlaka admin@ şeklinde mail hesabınızı oluşturmalısınız.

Belirtilen kısımları doldurduktan sonra “Request” butonuna tıklayarak SSL Sertifikanıza ait CSR kodunu oluşturmuş olacaksınız. Oluşturduğunuz CSR kodunu görüntülemek için karşımıza çıkan sayafada SSL Sertifikamıza verdiğimiz isim üzerine tıklıyoruz.

ssl3

Açılan sayfada CSR başlığının altında bulunan kodu kopyalıyoruz.

 

ssl4

 

 

Kopyaladığımız CSR kodunu SSL sertifikası aldığınız firmaya iletiyorsunuz yada Sertifika dosyalarınızı oluturup Plesk panelde Certificate ve CA Certificate kısmına ekleyip Upload Certificate butonuna tıklıyoruz.

ssl5

Bu işlemleri tamamladıktan sonra “Hosting Settings” menüsüne giriş yapıyoruz.

ssl6

Açılan sayfadan en son olarak SSL Support kısmından kurduğumuz SSL sertifikasını seçip OK butonuna basıyoruz. SSL kurulumunu bu şekilde tamamlamış oluyoruz.

ssl7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.